Aktualności

MANICURE

Piękne, zadbane dłonie to wizytówka każdej kobiety.

Do wyboru mamy różne rodzaje manicure, dostosowane do indywidualnych potrzeb.
Wśród nich możemy wyróżnić:

- manicure klasyczny- najbardziej znany i najdłużej stosowany rodzaj manicuru. Obejmuje on opiłowanie paznokci, odsunięcie skórek i usunięciu cążkami. Wykonuje się peeling dłoni po czym paznokcie są polerowane. Nanoszona jest odżywka, a na zakończenie wmasowujemy odżywkę na skórki oraz krem pielęgnacyjny. Można nanieść wybrany kolorowy lakier na paznokcie. Polecany dla mocnych, zdrowych paznokci.

- manicure biologiczny- podobny do manicure klasycznego, jednak różni się tym, iż nie używa się żadnych narzędzi metalowych (cążek, pilników). Stosowane są pilniki papierowe, drewniane patyczki z drzewa herbacianego oraz żele zmiękczające i usuwające skórki.

- manicure japoński- to zabieg odżywiający paznockie i nadający im naturalny połysk. Polega na wcieraniu w płytkę paznokcia pasty z naturalnej glinki krzemionkowej pochodzącej z Morza Japońskiego, pyłku pszczelego, keratyny oraz witamin A i E. Pasta ta odżywia i wzmacnia paznokcie, a także nadaje im charakterystyczny różowawo-perłowy połysk. Po wtarciu pasty wciera się specjalny puder. W trakcie zabiegu nie stosuje się metalowych pilniczków ani nie wycina skórek. Paznokcie są gładkie, lśniące i zregenerowane. Polecany do zniszczonych, cienkich, rozdwajających się paznokci, które potrzebują wzmocnienia.

- manicure hybrydowy- cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Łączy zalety lakierów klasycznych oraz żelowych. Wykonuje się podobnie jak manicure klasyczny, jednak każdą warstwę (baza, kolor, top) utwardzamy pod lampą UV lub UV LED. Manicure hybrydowy prezentuje się pięknie przez okres nawet 3 tygodni. Paznokcie są odporne na uszkodzenia i czynniki zewnętrzne, lśnią, a lakier nie odpryskuje. Polecany dla mocnych, nierozdwajających się paznokci. Można go ściągnąć za pomocą frezarki albo nasączonego rozpuszczalnikiem wacika.
- manicure żelowy- to alternatywa dla manicure hybrydowego. Trwały, dające duże możliwości stylizacji oraz modelowania paznokcia. Żel daje możliwość przedłużenia nawet bardzo długich paznokci. Metoda ta sprawdza się zarówno u kobiet z mocnymi, długimi naturalnymi paznokciami, jak i u kobiet z cienkimi, krókimi paznokciami. Można je aplikować na naturalną płytkę paznokcia, a także przedłużyć paznokcie za pomocą szablonów. Wykorzystuje się specjalną masę utwardzaną pod światłem UV. Po 2 – 3 tygodniach, zazwyczaj trzeba skrócić je i uzupełnić odrost. Dzięki manicure żelowemu można sprawić, iż krótkie, połamane paznokcie staną piękne i długie. Czas wykonania stylizacji jest dłuższy niż manicre hybrydowego. Aby go ściągnąć, należy spiłować z paznokci cały żel za pomocą pilnika lub frezarki.

A zatem dla kogo jaki manicure?

Jeżeli:
- Twoje paznokcie potrzebują odżywienia, są kruche, cienkie, rozdwajające się, nie możesz ich zapuścić wybierz manicure japoński

- Zależy ci na naturalnych, zadbanych, opiłowanych paznokciach lub chcesz jednorazowo skorzystać z zabiegi manicure biologiczny, klasyczny lub japoński jest właśnie dla Ciebie

- Masz mocne, zdrowe paznokcie, nie potrzebujesz przedłużenia lub chcesz wykonać manicure jednorazowo na ważną dla Ciebie okazję wybierz manicure hybrydowy lub klasyczny

- Masz słabe paznokcie i chcesz by były trwałe, mocne przez długi czas wybierz manicure żelowy, pamiętąjąc o systematycznym uzupełnianiu i odnowie.

Każdy zabieg można wzbogacić o dodatkową pielęgnację jak np. peeling dłoni, masaż, czy ciepłą kąpiel parafinową.
 

Godziny

Wtorek - Piątek: 10:00-20:00
Sobota: 10:00-18:00

Adres


ul. Pszowska 285
44-373 Wodzisław Śląski
(pokaż mapę)

Kontakt

tel:507 061 055
e-mail:kontakt@studioesteti.pl