Aktualności

MANICURE

Piękne, zadbane dłonie to wizytówka każdej kobiety.

Do wyboru mamy różne rodzaje manicure, dostosowane do indywidualnych potrzeb.
Wśród nich możemy wyróżnić:

- manicure klasyczny- najbardziej znany i najdłużej stosowany rodzaj manicuru. Obejmuje on opiłowanie paznokci, odsunięcie skórek i usunięciu cążkami. Wykonuje się peeling dłoni po czym paznokcie są polerowane. Nanoszona jest odżywka, a na zakończenie wmasowujemy odżywkę na skórki oraz krem pielęgnacyjny. Można nanieść wybrany kolorowy lakier na paznokcie. Polecany dla mocnych, zdrowych paznokci.

- manicure biologiczny- podobny do manicure klasycznego, jednak różni się tym, iż nie używa się żadnych narzędzi metalowych (cążek, pilników). Stosowane są pilniki papierowe, drewniane patyczki z drzewa herbacianego oraz żele zmiękczające i usuwające skórki.

- manicure japoński- to zabieg odżywiający paznokcie i nadający im naturalny połysk. Polega na wcieraniu w płytkę paznokcia pasty z naturalnej glinki krzemionkowej pochodzącej z Morza Japońskiego, pyłku pszczelego, keratyny oraz witamin A i E. Pasta ta odżywia i wzmacnia paznokcie, a także nadaje im charakterystyczny różowawo-perłowy połysk. Po wtarciu pasty wciera się specjalny puder. W trakcie zabiegu nie stosuje się metalowych pilniczków ani nie wycina skórek. Paznokcie są gładkie, lśniące i zregenerowane. Polecany do zniszczonych, cienkich, rozdwajających się paznokci, które potrzebują wzmocnienia. Zabieg wykonuje się co 2-3 tygodni.

- manicure hybrydowy- cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Dzięki tej metodzie osiągamy efekt wygładzenia i nabłyszczenia naturalnej płytki paznokci jako zabieg na co dzień lub tylko na specjalną okazję . Wykonuje się podobnie jak manicure klasyczny, jednak każdą warstwę (baza, kolor, top) utwardzamy pod lampą UV lub UV LED. Manicure hybrydowy , pozwala nadać permanentny kolor, ale nie daje możliwości korygowania formy i kształtu paznokcia.  Polecany dla mocnych, nierozdwajających się paznokci. Prezentuje się pięknie. Paznokcie są odporne na uszkodzenia i czynniki zewnętrzne, lśnią, a lakier nie ściera się i nie odpryskuje. Można go ściągnąć za pomocą frezarki albo nasączonego rozpuszczalnikiem wacika. Zmieniamy po maksymalnie 21 dniach, optymalnie po 14.


- manicure żelowy- to alternatywa dla manicure hybrydowego. Trwały, dające duże możliwości stylizacji oraz modelowania paznokcia, w tym możliwość przedłużenia, nawet bardzo długich paznokci. Metoda ta sprawdza się zarówno u osób z mocnymi, długimi naturalnymi paznokciami, jak i tych kobiet z krótkimi i cienkimi. Żel można aplikować na naturalną płytkę paznokcia (w swojej długości), a także przedłużyć paznokcie za pomocą specjalnych szablonów. Można wydobyć i podkreślić naturalne piękno z naturalnych paznokci lub całkowicie odmienić przedłużając w dowolnym stylu. W tym zabiegu wykorzystuje się specjalną masę utwardzaną pod światłem UV. Po 2 – 3 tygodniach,  trzeba skrócić je i uzupełnić odrost. Dzięki manicure żelowemu można sprawić, iż krótkie, połamane paznokcie staną się piękne i długie. Czas wykonania stylizacji żelowej jest dłuższy niż manicure hybrydowego. Aby go ściągnąć, należy spiłować z paznokci cały żel za pomocą pilnika lub frezarki.

A zatem dla kogo jaki manicure?

Jeżeli:
- Twoje paznokcie potrzebują odżywienia, są kruche, cienkie, rozdwajające się, nie możesz ich zapuścić wybierz manicure japoński

- Zależy ci na naturalnych, zadbanych, opiłowanych paznokciach lub chcesz jednorazowo skorzystać z zabiegi manicure biologiczny, klasyczny lub japoński jest właśnie dla Ciebie

- Masz mocne, zdrowe paznokcie, nie potrzebujesz przedłużenia lub chcesz wykonać manicure jednorazowo na ważną dla Ciebie okazję wybierz manicure hybrydowy lub klasyczny

- Masz słabe paznokcie i chcesz by były trwałe, mocne przez długi czas wybierz manicure żelowy, pamiętąjąc o systematycznym uzupełnianiu i odnowie.

Każdy zabieg można wzbogacić o dodatkową pielęgnację jak np. peeling dłoni, masaż, czy ciepłą kąpiel parafinową.
 

Godziny

Wtorek - Piątek: 10:00-20:00
Sobota: 10:00-18:00

Adres


ul. Pszowska 285
44-373 Wodzisław Śląski
(pokaż mapę)

Kontakt

tel:507 061 055
e-mail:kontakt@studioesteti.pl